Medz. majstrovstvá SR Enduro – Polomka (SK)

3rd Medz. majstrovstvá SR – class E2
1st Medz. majstrovstvá SR – class Junior

DAY 2
2nd Medz. majstrovstvá SR – class E2

Predposledný júnový víkend, v dňoch 23. – 24. 6. 2018 sa konalo piate kolo Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky – Enduro v Polomke, na ktorom sa zúčastnilo 170 pretekárov z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska. Enduro trať sa skladá z dvoch častí a to: Enduro testu, kde jazdci zdolávajú skaly, korene, výjazdy a iné prekážky, kde jazdci ukazujú svoju zručnosť na motorkách. Druhou časťou bol Cross test, ktorý sa jazdil na vrchu lyžiarskeho strediska po trávnatom poraste. Medzi týmito testami jazdci absolvujú prejazdy, na ktorých si môžu oddýchnuť a v depe opraviť motorku. Jazdcom okrem náročných testov sťažovalo závod aj nevyspytateľné počasie, no aj tak ich to neodradilo v súťažení. Patrik Halgaš, ktorý body zbieral v dvoch kategóriách a to MM SR E2 kde v prvý deň skončil na bronzovej priečke, druhý deň sa mu darilo o niečo viac a obsadil strieborne miesto a celkovo v tejto triede nazbieral 42 bodov a získal si tak celkovo nádherné 2. miesto. V triede Junior si tento náš jazdec vybojoval 1 a 2 miesto, získal tak 47 bodov a obsadil na stupni víťazov nádhernú 2. priečku.  Zdroj textu: http://motocrossclubskycov.sk