Medz. majstrovstvá SR CountryCross – Žaškov (SK)

DAY 1
4th Medz. majstrovstvá SR – class E2
5th Medz. majstrovstvá SR – class Absolut

DAY 2
1
st Medz. majstrovstvá SR – class Absolut  
1
st Medz. majstrovstvá SR – class E2 


  BAKULFOTO album

   ta3.com-TV-Sport

   kk-sporttimming.com  Adian Hanus

„Máme za sebou ďalšie podujatie seriálu ktoré sa konalo na Orave v dedine Žaškov…. Prvý súťažný deň sa mi veľmi nedarilo a počas pretek nám začalo dosť pršať tak nám bohu žiaľ zrušili pretek a skončil som na 5.mieste v absolútnom poradí a v triede to bolo 4.miesto.
Druhý súťažný deň nám pršalo od rána a bolo dosť nanič počasie ale našťastie sa nám pred štartom kus počasie umúdrilo a prestalo pršať. Napriek tomu to bolo dosť náročné a poradilo sa mi zvíťaziť pred domácim Štefanom Svitkom a tak absolútne 1.miesto. Tak tiež aj v triede E2 1.miesto a tak po sčítaní bodov som sa absolútne umiestnil na 2.mieste absolútne a tak tiež aj v triede E2 2.miesto. Ďakujem všetkým ktorí ma podporujú a stoja pri mne a hlavne sponzorom #odyracingteam Ondrej Štofka #105 #BRPsuspension #kenny Motoshop Žubor“

    FB  Patrik Halgaš fanclub 132#    Domáca trať Štefana Svitka je dobre známa jak u pretekárov, tak širokej verejnosti. Tento rok sa do pretekov prihlásilo 217 motocyklov a niekoľko štvorkoliek, ktorých štart znemožnilo počasie a nepriaznivé podmienky na trati.Trať bola tentokrát natiahnutá po klasických, ale aj nových úsekoch, kde na pretekárov číhalo niekoľko veľmi náročných pasáží, zahrnutá bola aj motocrossová trať s niekoľkými skokmi a nechýbal ani extrém test s polenami, kamením a pneumatikami. Počasie sa vystriedalo a menilo podmienky na trati. Súťažiacim sa najskôr prášilo, no už v sobotu počas druhého štartu sa spustil lejak, ktorý poriadne zamiešal kartami a z tohto dôvodu boli preteky o pár kôl skrátené. Nedeľu sa už od rána jazdilo na blate a preteky boli tak naozaj náročné.


V Absolútnom hodnotení zvíťazil Štefan Svitko (SVK), ktorý síce našiel v nedeľu premožiteľa v podobe Patrika Halgaša (SVK) a Miroslava Ševelu (SVK), ale v súčte bodov za oba dni Svitko zvíťazil. Štefan vyhral absolútne a tiež aj v triede MMSR E2. V triede MMSR E1 zvíťazil Jakub Zahustel (SVK), ktorý bral prvé miesto aj v triede MMSR Junior. V triede MMSR E3 zvíťazil už spomínaný Miroslav Ševela (SVK).

   smf.sk Sezóna Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v Endure a Countrycrosse sa nachádza už vo svojej druhej polovici. Šiestym podujatím tohtoročného 8-dielneho majstrovského seriálu bude „kantráč“ na domácej trati Štefana Svitka v Žaškove. Cez víkend 13.-14.7.2019 sa bude Žaškovom ozývať rev nielen dvojkolesových tátošov, ale i štvorkoliek, nakoľko súčasťou tohto šampionátu bude i tretie podujatie seriálu Slovenský pohár QUAD.

Country cross v Žaškove je už tradične dejiskom majstrovského šampionátu a výnimkou nie je ani rok 2019. Organizátor Cross Team Žaškov pod vedením Štefana Svitka ml. pripravil pre účastníkov podujatia cca 12 km dlhý okruh, ktorý vedie poľnými a lesnými cestami, s trávnato-hlinitým povrchom. V oba súťažné dni sa bude jazdiť v rovnakom smere.

Ohnisko súťaže bude situované v motoristickom areáli, ktorý sa nachádza po ľavej strane hneď za mostom cez rieku Orava pred obcou Žaškov v smere od obce Párnica. Príjazd účastníkov bude vyznačený smerovými tabuľami. V areáli súťaže sa bude nachádzať štart, cieľ, preberanie motocyklov, parkovisko, ako i občerstvenie. Program v Žaškove začína piatkovou poobedňajšou administratívnou a technickou prebierkou, ktorá bude i v sobotu ráno. Počas oboch súťažných dní budú štarty jednotlivých tried podľa nasledovného:

  • Superveterán, MM SR Veterán, Hobby E1, E2, E3, MM SR Dorast, Regionál: 10.00 hod
  • MM SR E1, E2, E3, Kadet, SP E1 + Ženy, E2, E3, MM SR Veterán: 13.00 hod Jazdci tried QUAD – Q1(4×2), Q2(4×4) – jazdia len v sobotu a štart bude o 15:30 hod.
    Viac informácii ako i kompletný časový harmonogram nájdete vo zvláštnych ustanoveniach (ZU), ktoré sú zverejnené na tomto odkaze: http://www.smf.sk/enduro-a-relly-zvlastne-ustanovenia/
Latvia