Enduro European Championship – Heinola (FIN)

DAY 1
1st Enduro European – class 250 2T    
13th Enduro European – Overall Absolut

DAY 2
4th Enduro European – class 250 2T
19th Enduro European – Overall Absolut

DAY 3 – motocross
4th Enduro European – class 250 2T

Európskym šampionátom národných tímov
2nd European Team Championships
s/with Thomas Hostinský a/and Martin Giertl

  paja-enduro.cz
VIDEO  DEKOROVANIE – European Team Championships – 2nd

  M.Strempek FB

FIM Europe Enduro Result / Výsledky

paja-enduro.cz  a   FB 

« z 2 »

   Patrik Halgaš fanclub 132# – FB   Tak a máme za sebou posledné podujatie ME ktoré sa konalo vo Fínsku v meste Heinola. Prvý súťažný deň pre mňa bol zaujímavý a úspešný ked sa mi podarilo vybojovať prvý krát na európskom šampionate
1. miesto v triede 250 2T a absolútne 13. miesto.

  paja-enduro.cz – VIDEO z testu

Druhý súťažný deň sa mi od štartu veľmi nedarilo a robil som veľa chýb na ktoré som doplatil a odzrkadlilo sa to aj na výsledku. Skončil som v triede na 4.mieste a absolútne 20.miesto. No dúfal som že sa to môže ešte všetko napraviť v tretí súťažný deň na záverečnom motokrosse.
Tretí deň že som robil všetko preto, no moji súperi boli lepší, dojazdil som na 4.mieste a tak to pre mňa znamenalo stratu bodov…

  paja-enduro.cz –  VIDEO Motocross

Tak za všetky súťažné dní som skončil na 4.mieste a v absolútnom rebríčku v triede za celý rok som obsadil 4.miesto no bohužiaľ mi chýbali dva súťažné dní z ME v Portugalsku kde sa mi nepodarilo štartovať…..
Vo Fínsku sa konala aj súťaž teamov kde sme sa ako Slovenská reprezentácia skončili na krásnom 2.mieste 🇸🇰😎

Poďakovanie :  Ďakujem mojim mechanikom za starostlivosť či o mňa alebo a motorku #parlagpeter #marošsojak👍a tak tiež hlavne #štofkaondrej  #DuklaBB – keby nebolo Vás tak nie som tam kde som Ďakujem 👏 Ďakujem tiež mojej rodine a priateľke ktorá pri mne vždy stojí a podporuje ma #barboradroppova 😘

 

  www.smf.sk  www.countrycross.sk

ME ENDURO 2019 – chlapci vezú domov dve strieborne medaile !!!

Vo fínskej Heinole záverečným podujatím vyvrcholil tohtoročný seriál ME v endure, pričom toto trojdňové podujatie bolo zároveň i európskym šampionátom národných tímov. Slovenský reprezentačný tím v zložení Thomas Hostinský, Patrik Halgaš a Martin Giertl vo Fínsku pre Slovensko vyjazdili vynikajúce druhé miesto a stali sa tohtoročnými Vicemajstrami Európy družstiev v endure pre rok 2019.
Druhé striebro v ME 2019 získal  Thomas Hostinský, ktorý v konečnom hodnotení triedy 250 2T skončil na druhom mieste.Thomas nestačil len na víťaza Michaela Micheluz-a z Talianska. Na uvedených prvých dvoch miestach v seriáli ME danej triedy nič nezmenil ani nedeľňajší záverečný motokros, avšak o tretie miesto sa  bojovalo až do konca a to medzi našom Patrikom Halgašom a Poliakom Tomiczekom.  Dnešný motokros vyhral práve Poliak takže bral aj tretie miesto v seriáli. Paťo Halgaš skončil v seriáli na vynikajúcom štvrtom mieste a to mal o jeden štart menej – na úvodnom podujatí seriálu v Portugalsku neštartoval.  Na podujatí vo Fínsku skončil v súčte troch dní  triedy 250 2T Thomas Hostinský  taktiež na druhom mieste a Patrik Halgaš na mieste štvrtom. Martin Giertl, štartoval tento rok po prvý krát v seriáli ME a v konečnom hodnotení získal vynikajúcu 4.priečku a to napriek tomu, že pre operáciu kľúčnej kosti nemohol absolvovať prvé podujatie v Portugalsku.  V Heinole získal taktiež 4.miesto.

V súčte zajazdených časov našich troch jazdcov počas troch súťažných dní sme v ME  národných tímov, tzv. malej šesťdňovej získala vynikajúce druhé miesto za víťaznými Fínmi a tretím tímom Švédska.

Gratulujeme všetkým trom jazdcom  a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu Slovenska. Poďakovanie patrí i všetkým členom doprovodných tímov jazdcov, ktorí sú dôležitou súčasťou enduro súťaži.

 

 

Latvia