EnduroGP – Uhlířské Janovice (CZ)

paja-enduro.cz  V termínu 13. – 15. září 2019 se koná Mistrovství Světa v enduru a to v České republice v Uhlířských Janovicích….

DAY 1 – Prolog
DAY 2 – 1st class OPEN 2T
DAY 3 – 1st class OPEN 2T

  Patrik Halgaš funclub 132#   „Ďalší víkend za nami, štart na MS Enduro GP v ČR. Štartoval som v novo otvorenej triede Open 2T bolo to pre mňa niečo nové a zaujímavé.

Piatkový prológ som štartoval medzi prvými a trať bola ešte trávnatá a nevyjazdená, narobil som strašne veľa chýb a pádov a pokazil som si aj čas pred sobotňajším štartom“.
  M.Strempek FB

V sobotu som štartoval neskoršie ako obvykle, keďže v tejto triede sa ide o jedno súťažné kolo menej co ma aj kus mrzelo no nedalo sa s tým nič robiť. V prvých testoch som opäť narobil veľa chýb a odnieslo si to aj dosť pádov, pri ktorých som si natiahol a poranil koleno a bol som obmedzený v pohybe no neodradilo ma to a súťažný deň sa mi podarilo v triede vyhrať.
V nedeľu som na štart prišiel dosť ubolený no šiel som do prvého testu nabúdený a nemyslel na zranenie. Druhý súťažný deň sa mi darilo hneď od štartu. Držal som si prvé miesto aj napriek dosť veľkému pádu v enduro teste kde ma privalila motorka. Našťastie sa mi nič vážne nestalo a dojazdil som aj druhý súťažný deň na prvom mieste. Tento víkend beriem ako dosť úspešný, ale pravdu povediac z výhrou nie som až tak stotožnený. Súperi boli z celého sveta a konkurencia bola veľká no budem sa snažiť a chcem posunúť moju kondičnú úroveň vyššie a dúfam, že sa mi podarí takéto pekné miesto vybojovať aj v triede GP, no mám pred sebou ešte dlhú cestu, ale z ľuďmi ktorých mám okolo seba to zvládnem. Ďakujem za všetko a hlavne za podporu Ondrej Štofka #105 Vojenské Športové Centrum Dukla #BRPsuspension #betaracing.“
paja-enduro.cz VIDEO z ČT SPORT relácia SVĚT MOTORU

EnduroGP FB

„Don’t miss also the results of the Open 2-stroke and the victory of Patrik Halgaš fanclub 132#, and the domination of David Knight Racing, Training & Tours in Open Senior!“  ENDURO GP

  paja-enduro.cz a FB

« z 3 »

endurogp.org In Senior David KNIGHT took his 12th victory in as many race days. The giant from the Isle of Man could do a ‘clean sweep’ if he gets the double win in France. He won today ahead of Vita KUKLIK (CZE-KTM) and Werner MÜLLER (AUT-KTM).  Patrick HALGAS took his 2nd victory of the weekend in Open 2-Stroke, ahead of Benet Gomez (ESP-Gas Gas) and Rafal Bracik (POL-Gas Gas).
translate/preklad :
Patrik HALGAŠ získal svoje druhé víťazstvo v triede OPEN 2 2T, pred Benetom Gomez-om (ESP-Gas Gas) a Rafal Bracik-om (POL-Gas Gas).

www.smf.sk  Na šampionáte sa veľmi úspešne predstavila i dvojica slovenských jazdcov Martin Giertl, premiérovo štartujúci v seriáli MS triedy junior E1 a Patrik Halgaš, ktorý po oba súťažné dni ovládol  novú pohárovú triedu Open cup.
…..
V sezóne 2019 sa po prvý krát v rámci MS ide i svetový pohár enduro Open cup, ktorý sa ide v troch triedach 2T, 4T a senior.  Práve triedu dvoj taktov po oba súťažné dni ovládol slovenský jazdec Patrik Halgaš, ktorý je po svojom prvom štarte v tomto seriáli priebežne na 9.mieste. V sobotu i v nedeľu bolo poradie za Patrikom rovnaké – na druhom mieste skončil Benet Gomez zo Španielska a na treťom Rafal Bračik z Poľska.
…..
Gratulujeme našej dvojicu k úspešnému štartu ako na finálovom podujatí ME vo Fínsku, tak i na víkendovom podujatí MS enduro v Uhlířskych Janovicích.

www.sme.sk  Martin Giertl bude štartovať v triede Junior1 a Uhlířske Janovice budú jeho premiérovým štartom na majstrovstvách sveta. Patrik Halgaš štartoval na jednom podujatí v seriáli majstrovstiev sveta enduro už v roku 2018 v Nemecku, kde obsadil v triede Junior2 12. a 10. miesto. V Českej republike bude Patrik jazdiť v novej pohárovej triede Open Cup. Pevne veríme, že po minulo-víkendovom úspechu na Majstrovstvách Európy enduro vo Fínsku, kde slovenský tím v zložení Thomas Hostinský, Patrik Halgaš a Martin Giertl získal striebro, sa chlapci dokážu úspešne popasovať i s konkurenciou na svetovom enduro podujatí v Uhlířskych Janoviciach.

Latvia